Dnes je 15. 07. 2024 a svátek má Jindřich
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Pomáhat a chránit². Policisté z celého okresu Bruntál přišli na pomoc
Vydáno dne 26. 10. 2022 (684 přečtení)

Bruntál, 26. říjen 2022: Netradiční pohled se naskytl před pár dny některým občanům Bruntálu, neboť v jeden moment se v Nemocnici AGEL Podhorská objevili ve velkém počtu uniformovaní policisté. Příslušníci Policie ČR územního odboru Bruntál totiž přišli pomoci v boji s dlouhodobým nedostatkem krve.

Jejich heslem je „pomáhat a chránita tak se na pátečním odběru sešlo téměř 40 příslušníků Police ČR, kteří přišli pomoci v boji s dlouhodobým nedostatkem krve. AGEL Transfúzní služba v Bruntále byla v pátek 21. října doslova v obklíčení policistů z Bruntálu, Krnova a celého okresu Bruntál. Policisté jsou pravidelní dárci krve a plazmy.

„Děkujeme příslušníkům Policie ČR Bruntál za dar krve, kterého si velmi ceníme, zejména při aktuálním nedostatku krve. Setkali jsme se opět téměř po roce a pevně věříme, že naše skvělá spolupráce bude probíhat i nadále. Děkujeme a těšíme se na další setkání v AGEL Transfúzní službě v Bruntálu,“ poděkovala MUDr. Naděžda Petřičová, vedoucí lékařka AGEL Transfúzní služby Bruntál.

Členové Integrovaného záchranného systému (IZS) vědí, jak moc je důležité si vzájemně pomáhat. Hromadné rozhodnutí společného dárcovství krve v čase, kdy nemocnice stále bojují s nedostatkem transfúzních přípravků, je o to cennější. Transfúzní služba tak s radostí přivítala i nové členy do dárcovské rodiny.
„Jsme rádi, že jsme se opět po roce zapojili do dobrovolného dárcovství krve, kterého se zúčastnily téměř 4 desítky policistů a policistek z celého územního odboru Bruntál z řad pořádkových a dopravních policistů ale i z řad policistů ze služby kriminální policie a vyšetřování, “ sdělila nprap. Karla Špaltová, policejní preventistka MS kraje.
Darovat krev může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.
 

Mgr. Adam Knesl, tiskový mluvčí
zpět | autor: Tisková zpráva | zdroj: AGEL a.s. / Mgr. Adam Knesl, tiskový mluvčí
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.