Dnes je 15. 07. 2024 a svátek má Jindřich
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Další vlna onemocnění covid-19 se nevyhnula ani Bruntálsku. Oddělení Nemocnice AGEL Podhorská se opět mění na covid jednotky
Vydáno dne 22. 11. 2021 (624 přečtení)

Bruntál, 22 listopad 2021:Počty nakažených onemocněním covid-19 v Moravskoslezském kraji stále rostou a pacientů, jejichž zdravotní stav vyžaduje hospitalizaci, je čím dál více. Scénář z letošního jara se opakuje už i v Nemocnici AGEL Podhorská. Každý den přijímají sestřičky několik telefonátů od posádky záchranné služby s informací, že na palubě vezou dalšího pacienta s respiračními obtížemi, který jednoznačně jeví známky nákazy a vyžaduje okamžitou péči lékařů.
„Vždy, když podobný telefonát přijmeme, začíná kolotoč, který už bohužel dobře známe. Záchranáři v ochranných oblecích přivezou pacienta, který nejčastěji trpí dušností a úmorným kašlem. Většina těchto pacientů končí na nemocničním lůžku s maximálním hygienickým režimem a není výjimkou, že někteří z nich ihned po příjmu putují na jednotku intenzivní péče,říká vrchní sestra Interního oddělení Veronika Bezručová.

Nemocnice AGEL Podhorská aktuálně hospitalizuje 24 covidových pacientů, stav 4 je vážný a vyžaduje intenzivní péči.„Stejně, jako před půl rokem, i nyní jsme byli nuceni reprofilizovat lůžkový fond nemocnice a  vytvořit jednotku intenzivní péče a uzavřené standardní lůžkové oddělení přizpůsobené péči o covidové pacienty. Pacientům, kteří nemají pozitivní výsledek na covid-19, tzv. Non covid pacienti, ale kteří potřebují lůžkovou interní, gynekologickou či chirurgickou péči i nadále zajišťujeme hospitalizaci na samostatném oddělení. Je ale otázkou, jak dlouho bude současný stav udržitelný. V rámci zachování akutní péče jsme již byli nuceni pozastavit plánovanou operativu a uchýlit se ke krizovému režimu chodu nemocnice, jaký známe z předchozí covidové zkušenosti,ibližuje situaci ředitel Nemocnice AGEL Podhorská Ing. Pavel Kameník.
Odběrové místo covid-19 Nemocnice AGEL Podhorská je pod velkým tlakem indikovaných pacientů. „Provoz odběrového místa jsme museli přizpůsobit enormnímu nárůstu počtu odběrů u pacientů indikovaných lékaři či hygienickou stanicí. Z tohoto důvodu jsme vyčlenili celou provozní dobu pouze indikovaným pacientům a odběry samoplátcům PCR testů jsou v současnosti pozastaveny,dodává vrchní sestra interního oddělení.
Na bruntálském pracovišti nemocnice je nadále v provozu v pracovních dnech očkovací místo, jehož denní kapacita je podání 200 očkovacích dávek. „Vyzýváme občany k zodpovědnému přístupu k současné situaci. Apelujeme na všechny neočkované, aby se co nejdříve zaregistrovali a nechali naočkovat a přispěli tak nám všem ke zvládnutí současné situace a snížení následků pandemie,uzavírá výzvou Ing. Kameník.

zpět | autor: Tisková zpráva | zdroj: AGEL a.s. / Mgr. Adam Knesl, tiskový mluvčí
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.