Dnes je 19. 06. 2024 a svátek má Leoš
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Evropský imunizační týden rozšiřuje povědomí o možnostech očkování. Jarní období je pro řadu očkování ideální, říkají odborníci z Nemocnice AGEL Podhorská
Vydáno dne 25. 04. 2022 (513 přečtení)

Bruntál, 25. duben 2022: Závěr dubna patří Evropskému imunizačnímu týdnu. Redukce výskytu infekčních onemocnění až úplné vymýcení výskytu některých nemocí v průběhu historie je výsledkem rozsáhlé povinné i nepovinné vakcinace populace. Nejen rutinní vakcinaci provádí i lékaři v Nemocnici AGEL Podhorská.
Více než rok evokuje pojem „očkování“ v lidech celosvětovou pandemii onemocnění covid-19.Nejen v rámci evropského imunizačního týdne je vhodnéale podotknout, že v případě vakcín nehovoříme zdaleka pouze onemocnění covid-19. Právě jarní chladnější měsíce jsou nejvhodnější dobou například k očkování proti klíšťové encefalitidě, tzn. virovému zánětlivému onemocnění mozku, které se nejčastěji vyskytuje po přisátí infikovaného klíštěte. Proti klíšťové encefalitidě se očkuje 3 dávkami základního očkování, první přeočkování se provádí po 3 letech, další přeočkování po 5 letech. Očkují se převážně osoby, které pobývají v oblastech výskytu onemocnění, rizikové skupiny a skupiny obyvatel, které pracují v riziku (práce v lese).

„V ordinaci praktického lékaře pro dospělé nejčastěji provádíme rutinní vakcinaci proti tetanu, žloutenkám typu A i B, proti klíšťové encefalitidě, pneumokokovému onemocnění a chřipce. Další očkování např. proti meningokokovému onemocnění provádíme po domluvě,říká praktická lékařka Nemocnice AGEL Podhorská MUDr. Veronika Stanovská a dodává: „Při rozhodování, která očkování jsou v dospělém věku vhodná hrají významnou roli pracovní a životní podmínky, vykonávané zaměstnání, způsob života, a cestování člověka. Pro konkrétní infekční onemocnění lze indikovat skupinu osob ve vyšším riziku nákazy.
Evropský imunizační týden se letos koná ve dnech od 24. dubna do 30. dubna a jedná se již o 17. ročník. Hlavním cílem těchto tematických dnů je rozšířit informace o široké škále možností očkování do povědomí všech, kteří chtějí svoje zdraví chránit tímto způsobem. Praktičtí i odborní lékaři nabízí ve svých ordinacích kromě známých očkování, proti žloutence, tetanu apod. také očkovací vakcíny, které chrání proti specifickým onemocněním od rakoviny děložního čípku až po vzteklinu.
Nemocnice AGEL Podhorskánabízí svým pacientům nejen služby odborných ambulancí, ale již druhým rokem také ambulanci praktické lékařky MUDr. Veroniky Stanovské, která kromě ordinačních hodin v budově nemocnice v Bruntále, rozšířila své služby také do nedaleké obce Leskovec nad Moravicí. Ordinace MUDr. Stanovské i nadále přijímá nové pacienty, v případě zájmu volejte na číslo 554 700 572.zpět | autor: Tisková zpráva | zdroj: AGEL a.s. / Mgr. Adam Knesl
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.