Dnes je 19. 06. 2024 a svátek má Leoš
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Příslušníci PČR darovali krev
Vydáno dne 22. 11. 2023 (427 přečtení)

Již podruhé v letošním roce přivítala AGEL Transfúzní služba v Bruntále dárce, jejichž heslem je „Pomáhat a chránit“. Hned 24 dárců z řad Policie ČR z celého Bruntálska přišlo na pomoc s doplněním zásob transfúzních přípravků pro předvánoční období. Premiérou byl dnešní odběr pro dva z nich. Letos tak celkem darovali již úctyhodných 30 litrů plné krve.„Na dnešním odběru jsme se sešli s příslušníky z pořádkové a dopravní policie. Řady dárců doplnili také kolegové ze služby kriminální policie a vyšetřování. Dlouhodobě se nám daří sejít se při hromadných odběrech v hojném počtu, protože všichni vnímáme jak důležité je dárcovství krve. Od epidemie covid-19 to je již 4. hromadný odběr v řadě a určitě nebude poslední, “ sdělila nprap. Karla Špaltová, policejní preventistka MS kraje.
K dnešnímu odběru uvedl náš dárce npor. Mgr. Jaroslav Močko, vedoucí obvodního oddělení Bruntál„Jsme rádi, když můžeme pomáhat i tímto způsobem.“
„Tyto odběry jsou vždy velmi veselé, protože se s dárci z řad policie již známe. Přichází k nám nejen společně, ale darují krev i samostatně v průběhu celého roku, za což jim patří velký dík,“  sdělila Marcela Kučerková, referentka marketingu Transfúzní služby AGEL.
„Velmi si vážíme toho, že opět přišli a pomohli nám se stabilizací krevních zásob a drží se svého hesla „Pomáhat a chránit.“ Děkujeme všem, kteří si udělali čas pro dnešní odběr,“ poděkovala Bc. Petra Balogová, vedoucí sestra AGEL Transfúzní služby pracoviště v Bruntále.
AGEL Transfúzní služba nadále hledá nové dárce krve a plazmy i mimo řady Policie ČR. Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě v Bruntále registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 900 nebo přes objednávkový systém: https://bruntal.odbery.agel.cz.

 
zpět | autor: Tisková zpráva | zdroj: AGEL a.s. / foto: AGEL a.s.
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.