Dnes je 22. 02. 2024 a svátek má Petr
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Pacienti Podhorské nemocnice rehabilitují v modernizovaném bazénu
Vydáno dne 30. 01. 2020 (1717 přečtení)

Bruntál, 30. ledna 2020:
Větší pohodlí a estetičtější prostředí při rehabilitaci si mohou užívat pacienti z Bruntálu a okolí. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, obnovila provoz rehabilitačního bazénu, čímž ukončila první fázi rekonstrukce rehabilitačního provozu v Bruntále.

Po ukončení modernizace bazénu přešla nyní rekonstrukce na rehabilitaci do druhé etapy, při které dostanou nový kabát sprchy a sociálního zázemí. „Omlouváme se našim pacientům za drobné nepohodlí způsobené zvýšenou prašností a hlukem, věřím však, že výsledek bude stát za to. Do konce února by měly být veškeré práce ukončeny,“ uvedl předseda představenstva Podhorské nemocnice RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., s tím, že investice do modernizace si dohromady vyžádá 250 tisíc korun.
 
„Cvičení v bazénu patří u pacientů mezi nejoblíbenější fyzioterapeutické procedury, protože působením vztlaku vody dochází k nadnášení těla a pohyb se stává snadnější a méně bolestivý než při rehabilitaci tzv. na suchu,“popisuje vedoucí fyzioterapeutka Podhorské nemocnice Ivana Mročková s tím, že cvičení v bazénu je vhodné pro léčbu pacientů s akutní i chronickou bolestí kloubů, páteře, poúrazovými a pooperačními stavy.
 
Ve vodě mohou cvičit dospělí, děti, neplavci i senioři. Cvičební jednotku sestavuje a vede fyzioterapeut na základě individuálních potřeb jednotlivých pacientů. „Dochází nejen ke zlepšení pohybu, ale i zpevnění těla a zlepšení psychiky pacientů, neboť co nesvedou na souši, se jim ve vodě podaří,“ dodává Ivana Mročková s tím, že radost ze zlepšení stavu každého pacienta je radostí celého kolektivu rehabilitačního oddělení.
 
Rehabilitační provoz je otevřen také pro všechny, kteří chtějí v rámci prevence udělat něco pro své zdraví. „V rámci konzultací nabízíme klientům na míru sestavený program zdravotního cvičení v bazénu, na míči, či s využitím moderních technologií např. Redcord nebo SM systém a dále poradenství v oblasti ergonomie pracovního prostředí,“ uzavírá Ivana Mročková.

zpět | autor: Tisková zpráva | zdroj: AGEL a.s. / Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.