Dnes je 16. 04. 2024 a svátek má Irena
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Viditelnost chodců
Vydáno dne 05. 11. 2018 (1914 přečtení)

V nastávajícím podzimním a zimním období se setkáváme častěji se sníženou viditelností, což není jen v noci, ale také za soumraku, svítání, deště, mlhy, sněžení. Viditelnost chodců v tomto období je velmi důležitá, zejména i proto, že chodci patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu.  „Vidět a být viděn“ je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích. Za snížené viditelnosti platí dvojnásob. 

V průběhu minulého týdne na toto riziko upozorňovali policisté v rámci celého Moravskoslezského kraje chodce a to jak v obcích na frekventovaných přechodech, ale i mimo obec. Reflexní prvek, umístěný na viditelném místě, musí mít každý chodec, který se pohybuje po pozemní komunikaci, na níž není chodník ani veřejné osvětlení. Bezpečnostní opatření probíhalo také v okrese Bruntál a to jak v ranních, tak podvečerních hodinách. Dopravní policisté byli dne 1. 11. 2018 v Krnově na ulici Opavská, v blízkosti obchodního domu a rozdávali chodcům reflexní pásky s radou, aby je umístili na dobře viditelné místo. Jelikož i v obci na osvětlené komunikaci, může reflexní prvek zachránit život. 


por. Bc. Pavla Jirouškovázpět | autor: Policie ČR Bruntál | zdroj: por. Bc. Pavla Jiroušková
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.