Dnes je 28. 10. 2021 a svátek má .....
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Slavnostní složení služebního slibu novými policisty a ocenění policistů za záchranu života
Vydáno dne 06. 09. 2016 (2298 přečtení)

1. září rozšířilo řady moravskoslezské policie dalších 19 policejních nováčků, kteří dnes slavnostně složili služební slib. Po úspěšně zvládnutém přijímacím řízení tak oficiálně vstoupilo do služebního poměru 15 mužů a 4 ženy, kteří posílí výkon služby v rámci Moravskoslezského kraje.

Do jejich nové životní etapy je dnes přivítal plk. Mgr. Tomáš Kužel, ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, plk. Mgr. Radím Daněk, náměstek ředitele pro vnější službu a paní Šárka Mokrošová, vedoucí odboru personálního. Plk. Kužel hovořil k přítomným mimo jiné o možnostech dalšího vzdělávání a uplatnění se v mnoha policejních složkách. Zároveň jim do nového profesního života popřál mnoho štěstí.

Nyní policejní nováčky čeká absolvování základní odborné přípravy a pak samotný výkon služby na základních útvarech policie. Největšího posílení se dočká Městské ředitelství policie Ostrava, kde nastoupí 8 nových policistů, následuje územní odbor Karviná, který posílí 5 nových policistů a územní odbory Opava, Nový Jičín a Frýdek-Místek se shodně dočkají 2 nových policistů.
 
Máte-li zájem stát se také policistou a zajišťovat bezpečnost v našem kraji, kontaktujte naše personální pracoviště (Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, ul. 30. dubna 24, Ostrava, tel. 974 722 409, email krpt.op.vyber@pcr.cz), kde získáte informace o podmínkách přijetí do služebního poměru. Více informací naleznete také na internetových stránkách http://www.policie.cz/clanek/moznosti-uplatneni-v-policii-ceske-republiky.aspx.

 
 
slavnostního složení služebního slibu 


slavnostního složení služebního slibu


slavnostního složení služebního slibu …a ocenění policistů za záchranu života
 
Dnešní den slavnostního složení služebního slibu byl zároveň vhodnou příležitostí k ocenění dvou policistů vzhledem k mládí jednoho z oceněných a jeho teprve desáté službě. Medailí ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského byli oceněni dva policisté obvodního oddělení Města Albrechtice. Prap. Martin Kocián a nstržm. Denis Večeřa na konci srpna projevili velkou odvahu a statečnost, když při výkonu služby byli jako první na místě požáru budovy a zachránili lidský život. Tímto činem prokázali, že své povolání vnímají i jako poslání a v krizových situacích neváhají nasadit i vlastní život pro záchranu druhého. Stali se tak vzorným příkladem pro nové policisty, kteří se při výkonu služby mohou dostat i do situací, kdy se budou muset rychle rozhodovat a především jednat. Policisté převzali ocenění z rukou ředitele krajského ředitelství plk. Mgr. Tomáše Kužela, náměstka ředitele plk. Mgr. Radíma Daňka a vedoucího územního odboru Bruntál plk. Ing. Radovana Krygela, kteří jim poděkovali za projevenou statečnost. (Více informací k události tisková zpráva viz níže.)
 
por. Bc. Kateřina Kubzová
komisař
ocenění policistéocenění policistů
 


Policisté zachránili z hořícího domu muže
 
Velkou odvahu a odhodlanost pomoci prokázali dva policisté – prap. Martin Kocián a nstržm. Denis Večeřa z Města Albrechtic, když na konci měsíce srpna byli jako první u požáru objektu restaurace, haly a obytné části domu v obci Jindřichov ve Slezsku. Svým rozhodným a pohotovým jednáním zachránili to nejcennější, čímž je lidský život. 
Dne 25. 8. 2016 v nočních hodinách policisté vykonávali hlídku v obci Jindřichov, když uviděli za místním zámkem stoupat silný dým. Okamžitě jeli na místo, kde viděli, že hoří v těsné blízkosti nemovitosti hromada dřeva. Plameny šlehaly až do druhého patra budovy a hořela také střecha obytné části domu a navazující haly. Policisté získali informace, že se v domě mají nacházet tři osoby. Bez zaváhání a ohledu na ohrožení vlastního života okamžitě začali jednat. Prap. Martin Kocián vyrazil dveře a začal objekt, kterým prostupoval kouř, prohledávat. V jedné z místností nalezl spícího 24letého muže, kterého vyvedl ven. Při odchodu z hořící budovy ještě demontoval v kuchyni plynovou bombu, kterou také vynesl mimo objekt. V budově se již žádné další osoby nenacházely. Druhý policista nstržm. Denis Večeřa přivolal hasiče a začal prohledávat prostory v těsné blízkosti hořícího domu, zda se ještě zde nějaké osoby nenachází. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění osob a policisté prokázali, že slogan Pomáhat a chránit jim není jen pouhou frází.
 
komisař por. Bc. Pavla Jirouškováfoto z požáruzpět | autor: Policie ČR Bruntál | zdroj: komisař por. Bc. Pavla Jiroušková
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.