Dnes je 01. 12. 2021 a svátek má Iva
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Celý přednádražní prostor v Bruntále prošel významnou proměnou
Vydáno dne 30. 07. 2015 (1849 přečtení)

Významnou proměnou, nejen estetickou, ale především funkční, prošel prostor před vlakovým nádražím v Bruntále. Prostor se po dvou letech dočká cílového stavu, kdy zde opět začne sloužit veřejnosti autobusové nádraží. Ovšem již ve zcela jiné podobě, než tomu bylo v minulosti.
Bruntál se zařadil mezi města, která se již dříve vydala stejnou cestou, tedy zvýšením komfortu cestování pro zdejší obyvatele i turisty. Záběr rekonstrukce byl poměrně široký: úplnou obnovou prošlo celé prostranství od silnice I/11 až po zadní část vlakového nádraží, a to včetně části původního překladiště.

Rozšířením o dosud nevyužívanou část vznikly desítky nových parkovacích míst přímo u nádražní budovy, pro cestující veřejnými dopravními prostředky vznikla nová oddychová místa. Prostor dostal novou zeleň v podobě dřevin i trávníků, součástí prostranství je moderní vodní prvek. Důkladnou rekonstrukcí prošlo i to, co na první pohled není vidět – dosluhující inženýrské sítě pod zemí.
Jejich obnova byla nutná i vzhledem k realizaci sdruženého informačního systému, který bude poskytovat cestujícím kompletní informační servis o dopravních spojích, odjezdech a příjezdech vlaků a autobusů a navazujících spojích. Informační systém již je funkční, prostranství terminálu nově hlídají monitorovací kamery.
Samozřejmostí je bezplatný přístup k informacím prostřednictvím internetu. K dispozici je informační kiosek nebo bezdrátová síť wi-fi. Dominantním prvkem nového terminálu je nová výpravní budova s čekárnou a zastřešením autobusových nástupišť. Zkvalitnění služeb pro cestující představuje nové veřejné WC a úschovna pro kola.
„Už dnes vidíme, jak je nový prostor funkční, jak je využíván cestujícími, jak jsou využívána parkovací místa. A ještě zřetelnější tento kvalitativní rozdíl bude, až dojde ke zprovoznění autobusové části a až se sem opět přesunou autobusová nástupiště,“ řekl starosta města Ing. Petr Rys, MBA a zdůraznil také bezpečnost pohybu cestujících: ta se podstatně zvýšila vyřešením průchodu mezi autobusovou a vlakovou částí.
Slavnostní otevření nového dopravního přestupního terminálu je naplánováno na středu 5. srpna 2015. V minulých dnech proběhlo testování terminálu autobusovým dopravcem. Ostrý provoz autobusů – jejichž stanoviště se sem vrátí z Nádražní ulice – začne na novém terminálu od pondělí 10. srpna.
Celkové náklady na rekonstrukci prostranství, obnovu inženýrských sítí a výstavbu popsaných objektů představují částku 56 milionů korun bez DPH, z čehož výpravní budova tvoří ani ne třetinu nákladů. Městu se podařilo na realizaci dopravního terminálu získat dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, která pokryje 85 procent způsobilých nákladů, tedy podstatnou většinu všech výdajů.
 

nový stav (foto: MěÚ Bruntál)
nový stav (foto: MěÚ Bruntál)


původní stav (foto: MěÚ Bruntál)
původní stav (foto: MěÚ Bruntál)
zpět | autor: MěÚ Bruntál | zdroj: Jiří Ondrášek
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.