Dnes je 07. 07. 2020 a svátek má Bohuslava
mediální podporabezplatná
výměnná reklamawww.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


(mediální podpora)
Pozvánka na výstavu "Freudenthal Show 3 – setkání česko-polských výtvarníků"
Vydáno dne 27. 07. 2015 (1200 přečtení)

TISKOVÁ ZPRÁVA

Výstava: Freudenthal Show 3 – setkání česko-polských výtvarníků
Vernisáž: pátek 31. 7. 2015 v 18.00, Galerie Freud&Thal, Ruská 6, Bruntál
Výstava potrvá do pátku 7. 8. 2015
Autor koncepce výstavy, kurátor: Pavel Forman, Jan Melena
Text: Jan Melena


(Pozvánka Freudenthal Show3 2015)Dne 31. července 2015 v 18:00 se uskuteční v bruntálské galerii Freud&Thal vernisáž výstavy nazvané Freudenthal Show 3. Letošní, již třetí ročník, představí výběr z tvorby slezských umělců z polské i české strany hranice.

Ke zhlédnutí budou práce těchto autorů: Pavla Formana, Pawla Jarodzkiego, Jerzyho Kosalky, Daniely Mikuláškové, Mariana Solizse, skupiny Kuratorki (Maria Bitka, Anna Gadek, Elizabeth Gadek, Malvina Mielniczuk, Barbara Sztybel), skupiny Radom (František Kowolowski, Jerzy Kosalka, Petr Lysáček), Zuzany Růžičkové a Krzystofa Walaszka.

Všichni vystavující umělci pocházejí či žijí ve Slezsku, historické země zhruba veliké jako Švýcarsko, které se dnes rozkládá na území Polska, České republiky a Německa. Složitý a mnohdy turbulentní historický vývoj Slezska se velmi výrazně podepisuje na vystavených uměleckých dílech.

Výstava chce poukázat na kulturní fenomény, které jsou společné a které překonávají hranici mezi polským a českým Slezskem. Témata, která se na výstavě objevují a ve kterých je možné spatřit spojnice mezi polskými a českými umělci, jsou krajina, pohádka či mýtus. Autoři se také nevyhýbají politicko-náboženským narážkám, sebereflexi a reflexi spotřebního stylu života. I když tyto tendence můžou působit protikladně, většinu autorů spojuje ironický smysl pro humor a jistá snaha o naléhavost. Nejedná se ale prvoplánovitý umělecký vtip a exhibicionismus, ale o velmi sofistikované umělecké přístupy, které jsou formálně velmi rozmanité, sahající od popartu přes sociálně kritické přístupy až k meditativní krajině.

(text: Jan Melena)

O galerii:

Galerie Freud&Thal je kulturní platforma zaměřená na současnou výtvarnou a literární slezskou scénu na obou stranách česko-polské hranice. Otevřena byla v roce 2013 v prostorách bývalého soudu v Bruntále.

Kontakt:

Galerie Freud&Thal o.s.

Ruská 6 |79201 Bruntál

IČ : 017 764 44 | e-mail : galerie@freudandthal.cz | web: http://www.freudandthal.cz

Pavel Forman, kurátor| email: formanpa@gmail.com | tel.: +420 608 369 215

Johana Forman, propagace | email: forman.johana@gmail.com | tel.: +420 776 103 582
(Pavel Forman - Bald im Wald akryl na plátně 140x160cm 2015)
(Daniela Mikulášková - Hora se zjevuje v moři 70x100cm 2014) 
zpět | autor: čtenářský příspěvek | zdroj: Johana Forman
:: Zobrazit všechny související články ::
(mediální podpora)


mediální podpora
tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

STRÁNKY AKTUÁLNĚ PROCHÁZEJÍ TECHNICKOU ÚPRAVOU...


©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.