Dnes je 29. 05. 2024 a svátek má Maxmilián
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Nový chodník k průmyslové zóně: více bezpečí pro chodce i cyklisty
Vydáno dne 28. 01. 2014 (2689 přečtení)

Cyklotrasa Zahradni Skrbovicka Spojení s podnikem OSRAM a dalšími zaměstnavateli v průmyslové lokalitě Zahradní se stane bezpečnějším. Pěší i cyklisté dostanou vlastní komunikaci oddělenou od frekventované silnice, kterou využívající řidiči osobních aut i kamionů.
Pro chodce i cyklisty se cesta do zaměstnání či zpět stává mnohdy nebezpečnou, a to především za zhoršené viditelnosti. Právě ohled na bezpečnost má zásadní vliv na zvolené řešení.

Nová smíšená asfaltová komunikace o šířce dvou metrů bude obousměrná, povede od ulice Skrbovické za areálem Správy silnic MSK, garážemi v lokalitě Zahradní, dále pak souběžně s vozovkou pro automobily a napojí se u parkoviště OSRAMu. Nebude se tedy jednat jen o rozšíření pruhu stávající silnice, ale v celé délce o výstavbu nové, oddělené komunikace.
Současně se podařilo najít vhodné majetkoprávní a projekční řešení, které umožňuje zachovat stromořadí lemující cestu k podniku OSRAM. Celkově bude muset cyklostezce ustoupit pouze pět stromů, za které bude vysazena odpovídající náhrada.
Stromy a výhledy do okolí budou zároveň příjemným prostředím pro relaxační aktivity – komunikace bude totiž sloužit nejen jako chodník a cyklostezka s možností další projížďky v lesích nad Skrbovicemi či Obornou, ale také jako in-line dráha pro vyznavače „kolečkových“ sportů. Celková délka nové komunikace bude téměř kilometr.
Chodník k průmyslové zóně se stále více jeví jako naprosto nezbytný a čím dříve jeho stavba začne, tím lépe. Mělo by se tak stát určitě v letošním roce,“ řekl starosta Bruntálu Ing. Petr Rys, MBA a podotkl, že k realizaci záměru by pozitivně přispěla dotace – město žádá o prostředky na stavbu komunikace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.zpět | autor: MěÚ Bruntál | zdroj: MěÚ Bruntál
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.