Dnes je 31. 05. 2020 a svátek má Kamila
mediální podporabezplatná
výměnná reklamawww.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


(mediální podpora)
Pohřebiště dostalo zcela novou provozní budovu
Vydáno dne 26. 09. 2012 (1947 přečtení)

Pozvánka na otevření nového pohřebiště v Bruntále Dokončení stavby provozní budovy znamená završení další etapy budování pohřebiště na Uhlířském vrchu v Bruntále. Budova byla oficiálně předána do užívání ve čtvrtek 27. září.
Od ukončení výstavby samotného pohřebiště v roce 2010 město řešilo potřebu provozní budovy dočasným umístěním provizorního objektu, který však zdaleka nevyhovoval požadavkům nového areálu jak po stránce funkční, tak estetické. Překážkou výstavby plnohodnotné provozní budovy byla zejména finanční náročnost stavby a nedostatek finančních prostředků na tento účel.

Situace se zásadně změnila vloni v dubnu, kdy krajští zastupitelé schválili přidělení pětimilionové dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje na realizaci provozního objektu, jehož stavba si vyžádala celkově více než šest milionů korun. Zbylé náklady na stavbu jsou pokryty z rozpočtu města.
Dvoupatrová budova zaujímá zastavěnou plochu 150 m2 a kromě prostor pro kancelář, sklad a další zázemí pro provozovatele, zahrnuje také sanitární místnost s umývárnou a sociálním zařízením pro veřejnost či přístřešek pro případ nepříznivého počasí.
Dosud bylo do výstavby pohřebiště na Uhlířském vrchu průběžně investováno skoro čtyřicet milionů korun z rozpočtu města, Moravskoslezského kraje i státu. Provozovatelem pohřebiště jsou Technické služby Bruntál, s.r.o.
V budoucnu by dominantní součást pohřebiště měla představovat nová obřadní síň, pro kterou je ponechána územní rezerva.


Pozvánka na otevření nového pohřebiště v Bruntálezpět | autor: MěÚ Bruntál | zdroj: MěÚ Bruntál
Související články:
Nové pohřebiště bude v provozu již letos (20.06.2010)
:: Zobrazit všechny související články ::
(mediální podpora)


mediální podpora
tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

STRÁNKY AKTUÁLNĚ PROCHÁZEJÍ TECHNICKOU ÚPRAVOU...


©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.