Dnes je 01. 12. 2021 a svátek má Iva
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Nové vyhlášky: hazard i hospody s omezením
Vydáno dne 14. 12. 2011 (3922 přečtení)

V době veřejné diskuse na téma regulace hazardu se také bruntálští zastupitelé na svém posledním letošním zasedání v úterý 13. prosince zabývali touto otázkou. Z předložených variant zvolili řešení omezující provoz heren zejména časově. K zajištění veřejného pořádku v nočních hodinách má pomoci také další vyhláška omezující rovněž provozní dobu pohostinských zařízení ve městě.
Zastupitelstvo vydalo obecně závaznou vyhlášku, kterou se reguluje provozování výherních hracích přístrojů omezením provozní doby heren na území města Bruntálu.

Vyhláška zakazuje hraní hazardu v časovém úseku od 02.01 do 06.00 hodin každý den pracovního klidu a pracovního volna (soboty, neděle, svátky) a v čase od 00.01 do 06.00 hodin v ostatní, tedy všední dny.

Vyhláška také obsahuje ustanovení, podle něhož je zakázáno provozovat přístroje k hraní hazardních her v prostorách, které nejsou zkolaudovány jako herna. Provozovny musí být zároveň vybaveny nepřetržitě fungujícím kamerovým systémem, monitorujícím herny v rozlišení, které umožní identifikaci mladistvých osob. Obraz z kamery bude on-line přístupný městské policii či Policii ČR. Opatření má zajistit efektivnější uplatňování přísného zákazu hry mladistvých a striktní dodržování provozní doby. Vyhláška také zakazuje ve výlohách, oknech, na vstupních dveřích a fasádách reklamu na herny nebo propagující přístroje k hraní hazardních her.
Všechna tato opatření jsou provozovatelé povinní provést nejpozději do konce března příštího roku.
Druhým místním předpisem, vydaným zastupitelstvem v úterý 13. prosince, je obecně závazná vyhláška, kterou se omezuje provozní doba pohostinských zařízení na území města. Časy zákazu provozování pohostinských zařízení se shodují se zákazem provozu heren. Důvodem vydání této vyhlášky jsou zkušenosti s porušováním veřejného pořádku, rušením nočního, ničením majetku a dalšími negativními jevy v souvislosti s pohybem podnapilých lidí ve městě v pozdních hodinách.

Obě vydané obecně závazné vyhlášky z důvodu naléhavého obecného zájmu nabývají účinnosti dnem 20. prosince 2011.


Obecně závazná vyhláška Města Bruntálu č. 4/2011
Obecně závazná vyhláška Města Bruntálu č. 5/2011zpět | autor: MěÚ Bruntál | zdroj: MěÚ Bruntál
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.