Dnes je 31. 05. 2020 a svátek má Kamila
mediální podporabezplatná
výměnná reklamawww.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


(mediální podpora)
Nové pohřebiště bude v provozu již letos
Vydáno dne 20. 06. 2010 (2758 přečtení)

Pohřebiště na Uhlířském Vrchu (foto: Dita Dulovcová) Už letos bude v provozu zela nové pohřebiště na svahu Uhlířského vrchu při okraji Bruntálu. Práce na třetí etapě jsou v plném proudu.
V rámci této závěrečné etapy bude uvnitř areálu dobudována síť chodníků a instalováno veřejné osvětlení. Dokončena bude takzvaná vsypová loučka, rozptylová loučka, oplocení a areál čekají ještě některé další úpravy. Náklady na realizaci této závěrečné etapy představují částku tři miliony korun, které město vyčlenilo ze svého rozpočtu.

Původně měla třetí etapa zahrnovat také výstavbu provozního objektu. Vzhledem k finanční náročnosti této budovy, jejíž stavba přijde na zhruba pět milionů korun, radnice zvolila řešení v podobě dočasného provozního objektu, v němž bude jen základní zázemí a nezbytné vybavení pro provoz pohřebiště. Finance na stavbu provozní budovy budou zahrnuty do návrhu rozpočtu města na příští rok nebo další léta.
Stavebním pracím sice nepřál deštivý květen, ale i tak už je více než dvacet procent z třetí etapy hotovo a dílo by mohlo být dokončeno v září. Na podzim letošního roku tak již bude možné pohřbívat na novém pohřebišti.
Hlavním důvodem jeho vzniku byla nezbytnost spojená s faktem, že stávající hřbitov, nacházející se nedaleko centra města, je kapacitně vyčerpaný a není možné jej rozšířit z důvodu okolní zástavby. Nový areál umožní několik forem pohřbívání. Kromě klasického způsobu a zmíněné vsypové a rozptylové loučky to bude také kolumbárium pro ukládání pohřebních uren., která bylo vybudováno již v rámci druhé etapy.
Pohřebiště bude svou podobu získávat postupně. Tříhektarová plocha je dost rozsáhlá na další rozšíření hrobových míst, zkrášlování či případné další úpravy. Ponechána je také územní rezerva pro budoucí stavbu smuteční síně.


zdroj: mubruntal.cz, foto: Dita Dulovcovázpět | autor: MěÚ Bruntál | zdroj: MěÚ Bruntál
Související články:
Pohřebiště dostalo zcela novou provozní budovu (26.09.2012)
:: Zobrazit všechny související články ::
(mediální podpora)


mediální podpora
tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

STRÁNKY AKTUÁLNĚ PROCHÁZEJÍ TECHNICKOU ÚPRAVOU...


©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.