Dnes je 01. 12. 2021 a svátek má Iva
bezplatná
výměnná reklama
www.NizkyJesenik.czwww.Jeseniky.net

ubytování Jeseníky

WWW.MUBRUNTAL.CZ

www.hratkyspastelkami.cz


Wellness centrum v Bruntále otevřeno
Vydáno dne 21. 04. 2010 (6451 přečtení)

Bazén v Bruntále (zdroj: MÚ Bruntál)Po čtrnácti měsících stavebních prací se Bruntál dočkal otevření nového wellness centra.
Slavnostní otevření se uskutečnilo v úterý 20. dubna a nenechala si jej ujít řada osobností města i kraje.
Wellness centrum vzniklo rekonstrukcí původního, více než třicet let starého bazénu, který se tak změnil k nepoznání.

Rekonstrukce byla nezbytná a místo zastaralého, nevyhovujícího a z provozního hlediska drahého zařízení má Bruntál moderní wellness centrum s mnoha atraktivitami – plaveckým bazénem, tobogánem, bazénem vodních atrakcí s vířivkami a průplavem „divokou řekou“ do venkovního bazénu s terasou – a také doplňkovými službami, například posilovnou, restaurací a dalším zázemím.
Bazén v Bruntále (zdroj: MÚ Bruntál)Bazén v Bruntále (zdroj: MÚ Bruntál)Díky celoročnímu provozu bude wellness centrum představovat významný doplněk k volnočasovým možnostem v oblasti mezi Jeseníky a Slezskou Hartou. „Otevíráme stavbu, která se do novodobých dějin města zapíše nejen jako jedna z technicky a finančně nejnáročnějších, ne-li vůbec nejnáročnější, ale především jako stavba, která představuje základní kámen pro novou perspektivu našeho města,“ řekl ve slavnostním projevu starosta Bruntálu Ing. František Struška, s odkazem na strategický plán města, který počítá s Bruntálem jako moderně vybavenou základnou pro turistické a rekreační aktivity ve všech ročních obdobích.
„Jen stěží se staneme městem, kam budou lidé ve velkém jezdit za prací. Ale máme dobré předpoklady k tomu, aby sem jezdili za odpočinkem. Tyto předpoklady však musíme vhodně doplnit, nabídnout kvalitní a moderní Bazén v Bruntále (zdroj: MÚ Bruntál)zázemí,“ uvedl dále starosta a pokračoval: „S wellness centrem získáváme špičkové sportovně-relaxační zařízení, které bude sloužit několika generacím místních občanů a návštěvníků. Byli bychom jistě všichni rádi, kdyby se podařilo Bazén v Bruntále (zdroj: MÚ Bruntál)dále rozvinout a postupně realizovat záměr integrovaného víceúčelového sportoviště, pracovně zvaného Sport Campus, jehož bude wellness centrum hlavní součástí.“
Slavnostního otevření se zúčastnil rovněž hejtman Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslav Palas. „Jsem přesvědčen, že toto centrum má význam nejen pro občany Bruntálu, ale že má význam minimálně pro celý okres. Přispěje k tomu, že se město Bruntál a náš okres stane atraktivnějším. Mým cílem a úkolem je, aby kraj – tedy ostravská aglomerace – nevnímal Moravskoslezský kraj jen po Opavu a že také okres Bruntál je nedílnou součástí kraje,“ řekl ve svém proslovu hejtman.
Stavba wellness centra byla zahájena v březnu loňského roku. Městu Bruntál se na realizaci akce za přibližně sto čtyřicet milionů korun podařilo získat dotaci z fondů EU. Dotace tvoří čtyřicet procent celkových nákladů, čili bezmála šedesát milionů korun, zbylou část hradí město.

Foto: MuBruntal.czzpět | autor: MěÚ Bruntál | zdroj: MěÚ Bruntál
:: Zobrazit všechny související články ::

tipy

KULTURNÍ MESÍČNÍK MĚSTA BRUNTÁL

KINO CENTRUM BRUNTÁL

KOFOLA MUSIC CLUB (Krnov)

HRAD SOVINEC

psi k adpopci

©2003 - www.Bruntal.net | tiskové chyby vyhrazeny
Obsah uvedený na těchto stránkách může podléhat aut. zákonu. Pro další použití obsahu je nutné si vždy vyžádat písemným souhlas autora/zdroje! Parsování obsahu není dovoleno!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.