|
<<
Únor
>>
|
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| | | 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
| 6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
| 13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
| 20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
| 27 |
28 |
29 |
| | | |
|
|
|
Byty bude město prodávat podle nových zásad
Vydáno dne 28. 05. 2008 (3609 přečtení)
Zastupitelstvo města Bruntálu na svém zasedání v úterý 27. května schválilo zásady prodeje bytových a nebytových jednotek v obytných domech a jimi zastavěných pozemků ve vlastnictví Města Bruntálu pro léta 2008 – 2009.
Schválení těchto zásad znamená spuštění další etapy privatizace městského bytového fondu v Bruntále a týká se 444 bytových jednotek. V zásadách je mimo jiné zakotven způsob prodeje bytů a stanovení výpočtu jejich kupní ceny. Byty budou přednostně nabídnuty osobám s překupním právem, čili stávajícím nájemníkům, a dále, po splnění daných podmínek, blízkým k osobám s předkupním právem v linií příbuzenských vztahů: prarodiče – rodiče – děti.
Kupní cena bude stanovena následujícím způsobem:
Soudní znalec určí znaleckým posudkem cenu celého domu, dle aktuálního oceňovacího předpisu (ocenění nákladovým způsobem); promítá se v ní zejména: poloha objektu, typ objektu, úroveň vybavení a technické opotřebení.
Vlastník zajistí vypracování prohlášení vlastníka nemovitosti a vymezí v něm jednotky.
Stanovená cena domu bude rozpočítána na cenu jednotlivých jednotek podle podílů uvedených v prohlášení vlastníka nemovitosti – tato cena bude cenou základní.
Pro osoby s předkupním právem a jejich blízké (viz výše) bude tato základní cena snížena koeficientem prodejnosti ve výši 0,562 a dále snížena o 5 procent – celková výše slevy tedy činí okolo 50 procent.
Do prodeje jsou zahrnuty následující bytové domy: Dr. E. Beneše 23 a 25, Hálkova 4 a 6, Jesenická 57, 59, 61 a 63, Jiráskova 2 a 4, Kunov 37, 62, 69, 75 a 76, Květná 26 a 28, Na Kopečku 1 a 3, Okružní 22, 24, 32 a 34, Olomoucká 5 a 7, Požárníků 1, Revoluční 2 a 4, Rýmařovská 3, Rýmařovská 19, 21, 23, 31, 33 a 35, Tř. Práce 12 a Vrchlického 6.
Od začátku letošního roku se k těmto novým zásadám sešli několikrát reprezentanti všech politických subjektů zúčastněných v zastupitelstvu, na pracovní poradě se zastupitelé sešli ještě koncem dubna. Při úterním zasedání zastupitelstva v mimořádném termínu hlasovalo pro schválení zásad dvacet zastupitelů z přítomných šestadvaceti.
Město má v současné době ve vlastnictví celkem 1769 bytů. 655 z nich zatím prodat nelze, důvodem je například skutečnost, že se na ně vztahuje poskytnutá státní dotace, nacházejí se v památkově chráněném objektu, spadají pod pečovatelskou službu a podobně.
Vyjádřit se můžete v diskuzi.

:: Zobrazit všechny související články ::
Zpět | Autor: administrator |
Komentář: 0 | Přidat komentář |

Zdroj: www.bruntalsky.denik.cz, Zuzana Pršalová 
|
|
|
Půjdete darovat krev ?
Celkem hlasovalo: 278
|
|
| Aktuální nabídka Úřadu práce Bruntál |
|
|